PRP VE MEZOTERAPİ

  1. PRP ve MEZOTERAPİ

PRP PLATELET RICH PLASMA

PRP yani platelet yönünden zenginleştirilmiş plazma uygulaması

PRP Uygulaması ile çok sayıda platelet hücre yenilemesi ihtiyacı bulunan alana enjekte edilir ve hasarlı dokunun onarımı hızlı ve güçlü bir şekilde başlar.

Saç ekimi operasyonları en başta hastanede, tam steril ameliyathanelerde, bir uzman doktor kontrolünde ve tamamen sağlıkçılar tarafından yürütülmesi gereken titiz bir operasyondur.

PRP bu iyileştirici gücünden dolayı özellikle saç dökülme problemi olan hastalarda dökülmeyi durdurur, saç köklerinin yenilenmesini, güçlenmesini sağlar. Saç dökülmesinde saçları güçlendirmenin yanısıra saç ekimini desteklemek amacı ile saç ekiminden 3 ay sonra PRP enjeksiyonlarını önermekteyiz.

PRP Nasıl Uygulanır?

Uygulama öncesi kişiden 18 cc kan alınır ve santrifüj cihazında alınan kan plateletlerine ayrıştırılır. Ayrıştırılan bu plateletler mezoterapi yoluyla kişinin saçlı derisine enjeksiyonla uygulanır. Enjeksiyon 6 mm'lik uzunlukta iğnelerle yapılır.

PRP
PRP

Saç Mezoterapisi

Saç dökülmesini durdurmak,var olan saçın kalitesini arttırmak ve yeni saç çıkışlarını aktif hale getirmek için haftada bir saçlı deriye küçük ince iğnelerle (derinin orta tabakasına) saç köküne saç dökülmesini durduran ilaçların enjekte edilmesiyle gerçekleşen bir tedavi şeklidir.

Ortalama 8-10 seans yaklaşık 20 dakika sürecek şekilde,özel Mezoterapi iğnesi ve özel ilaç karışımları ile uygulanarak yapılmaktadır.Seanslar haftalık,onbeş´er günlük ve aylık periyodlarla yapılır.Tüm dünyada saç dökülmesini önlemek amacıyla uygulanan bir yöntemdir.