SAÇ EKİMİ

  1. Saç Ekimi

SAÇ Ekimi

Saçsızlık ya da saç dökülmesi problemi 18 yaşından itibaren her dokuz erkekten birini ,tamamen saçlarını kaybetmesi olarak etkileyen ve tüm erkeklerin hayatları boyunca en azından saçların seyrelmesi olarak hayatını kısmen etkileyen, kişiyi fiziksel olarak olduğundan daha yaşlı gösteren bir sorundur. Ancak son yıllarda saç ekiminin gelişmesiyle beraber saçsızlık kader olmaktan çıkmıştır.

Dünyada ve Türkiye’de uygulanan son saç ekimi tekniği olan FUE (Follicular Unit Extraction) hem saçı alırken hem de alınan saçı ekerken doğal sonuçlar üreten bir saç ekimi işlemidir. FUE ile bu işlem hem bizim hem de hastalarımız için son derece büyük rahatlıktır. FUE yönteminde saçlar tek tek alınmakta ve saç alınan yerde her hangi bir iz kalmamaktadır. Saçını çok kısa kestirip kullanmak isteyenler için bu durum göz önüne alınmalıdır.

Saç Ekimi

Operasyon sonrası günlerde ağrı ve his kaybı olmamaktadır. Ekilen saçlar kişinin kendisine ait olduğundan aynı renk ve karakterde çıkarlar. Hepsinden önemlisi ekilen saçlar kalıcı saçlardan olduğundan dökülmemektedir. Saç ekimi 6-8 saat kadar sürmektedir. İşlem lokal anesteziyle gerçekleştirilmekte ve işlem sırasında televizyon izleyip oldukça konforlu bir zaman geçirilmektedir. Saç ekiminden sonra yeni saçlarınız 3 ay sonra çıkmaya başlar ve 6-9 ay içerisinde kuaförünüzün bile anlayamayacağı kadar doğal görünen saçlarınız çıkmış olur.

Saç ekimi vücudunuzun bir kısmından gelen saç ve kıl köklerini, verici alan adı verilen kel veya kelleşen bölgeye yönlendiren bir ameliyattır. Mikromotor ve punch yardımıyla yapılır. Vücudun bir kısmından çıkan saç telleri, kel kafa derisinin küçük deliklerine yerleştirilir. Saç ekimi, foliküler ünite ekstraksiyonu (FUE) veya foliküler ünite transplantasyonu (FUT) yöntemi ile yapılır.

FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu), her bir foliküler ünitenin vericiden tek tek alınmasını gerektiren tekniktir ve bu, bu adı taşıyan nedendir.

Foliküler Ünite Ekstraksiyon yöntemi (FUE) ile Saç Ekimi, 2002'de batı dünyasında ticari olarak piyasaya sürüldüğünde saç ekimi endüstrisinde bir atılım olarak kabul edildi. Bunun nedeni, bu yeni yöntemle, şerit tekniği ile üretilen lineer skar oluşmasıydı. kaçındı. Bu yüzden FUE saç ekiminin güzelliği, uzmanların elinde gözle görülür bir yara izi bırakmamasıdır.

First Quality Saç Ekim Merkezi , 2008 yılından beri FUE saç ekim tekniğini sunmaya öncülük etmiştir.Sağlık ekibimiz, binlerce hastada mükemmel sonuçlar alarak ve memnun hastalar sağlayarak FUE tekniğinde çok büyük deneyimler kazanmıştır.

Fue saç transplantasyonu ile saç folikülerini doğrudan kafa derisinden çıkarmak için 0,7-0,8mm çapa eşit veya daha az olan özel bir punch kullanır.Bu tekniğin avantajı, foliküler ünitelerin kafa derisinden tek tek çıkarılması ve böylece gözle görülür bir iz bırakmamasıdır.

Son olarak, doktor operasyon sonrası talimatları hastaya sözlü ve yazılı olarak verecektir. Hasta ayrıca, gerekli bakımın ardından gerekli tüm ilaçları ve çözümleri içeren bir ameliyat sonrası bilgiyi alacaktır.

FUE Saç Nakli Cerrahi

  • Saç Çizgisi Tasarımı
  • Kanal açma
  • Alım yapma
  • Greftlerin Temizliği
  • Greftlerin Saklanması
  • Greft Dağılımı
  • Yerleştirme
  • Sonrası Bakım