SAKAL-BIYIK VE KAŞ EKİMİ

  1. SAKAL-BIYIK VE KAŞ EKİMİ

SAKAL BIYIK VE KAŞ EKİMİ

Sakal ve bıyık nakli, saçı, saçların lekeli veya düzensiz şekilde kaybolduğu bölgelere geri kazandıran bir cerrahi müdaheledir. Sakal ve bıyık bölgelerinde saç ekimi dışında, yanaklarda ve yanıklarda da yapılabilir.

Erkeklerin sakal ve bıyıklarının zayıf olmasının nedenleri, benek ve düzensiz yüzdeki saç dökülmeleri kalıtsal veya skarlar, yanıklar ve Trichotillomania (saç çekme bozukluğu) nedeniyle olabilir. Bu yüzden sakal ve bıyık nakli hedefleri değişebilir. Bazı erkekler için sadece tam sakal istenirken, diğerleri için sadece yüzdeki küçük bir alan kaplanabilir.

Bazı erkekler için, yüzdeki saç dökülmesi travma olabilir ve kendine güvenlerini azaltabilir. Neyse ki, Sakal ve bıyık nakli, yüz saç dökülmesine kalıcı bir çözüm getiriyor.

Sakal ve Bıyık Nakli'nin Avantajları

  • Sakal ve bıyık nakli, yüz saç dökülmesine kalıcı çözümdür.
  • Nakledilen alan herhangi bir sorun olmadan kolayca traş olabilir ve kırpılabilir.
  • Sakal ve bıyık nakli mükemmel doğal görünümlü sonuçlar sunar.
  • Daha dolgun ve kalın sakal-bıyıklarınız olacaktır.

Saç Ekimi

Kaş Ekimi

Özellikle bayanların sık yaptırdığı işlemlerden biri olan kaş ekimilokal anestezi altında fue yöntemi ile yapılmaktadır. Kaşların dökülmesi, yanma vb. yokluğu gibi durumlarda uygulanan estetik bir işlemdir. Kaşı oluşturacak yada sıklaştıracak kıl kökleri vücüdun uygun görülen yerlerinden mikromotorlar yardımı ile alınarak bölgeye ekilmektedir.

Nasıl Yapılır?

Öncelikle kaş ekimi için kıl kökleri nereden alınır sorusunun da cevabını net bir şekilde vermek gerekir. Estetik ünitemizde yapılan deneyimlerimizde en iyi sonucu ense bölgesinden alınan kıl kökleri vermektedir. Ancak kaş ekiminde kıl kökleri koltu altı, kol tüyleri gibi bölgelerden de alınabilmektedir. Eğer kaşın sadece belli bir kısmında dökülme vb. bir durum mevcutsa operasyon 30 dakika gibi kısa bir zamanda sonuçlandırabilir.

0.6-0.7 mm aletlerle alınan kıl kökleri cilt kesilmeden fue yöntemi ile belirlenen alana ekilir. Kıl kökleri bekletilmeden ekim hemen gerçekleştirilir. Açısı daha önceden belirlenen kıl kökleri uygun alana yerleştirilir. 400 ila 700 arası greft ekilerek tatmin eden sonuçlara ulaşılır. Burada önemli olan nokta kaş ekiminin doğal sonuçları doğurmasıdır. Kaş ekimi yaptırdığım anlaşılır mı sorusuna cevap olarak hastayı 1 ay sonra gören kişi kaş ekimi yaptığını herhangi bir şekilde fark edemeyecek doğal görünüme sahip olabilmektedir.

Kaş Ekimi Nasıl Yapılır?

  • Prosedür sadece 2-3 saat sürer.
  • İyileşme süresi yaklaşık bir hafta sürer.
  • Kaş Restorasyonu'ndan üç gün sonra çalışmaya geri dönebilirsiniz.

Saç Ekimi